
Tumsa - vieta, kur redzēt var vairāk
Alise Mālere
Neredzīga gide uzņēmumā ''Neredzamā pasaule''
Alise Mālere ir neredzīga gide no uzņēmuma "Neredzamā pasaule", kuras stāsts atklāj to, kā bieži vērtējam cilvēkus pēc ārējā izskata. Dzīvojot ar redzes traucējumiem, viņa bieži sastopas ar sabiedrības stereotipiem un jautājumiem par cilvēkiem ar līdzīgiem izaicinājumiem. Viņas pieredze liek aizdomāties – vai tiešām mūsu spējas ir atkarīgas no tā, ko redzam? Alise uzsver, ka attiecības nav saistītas tikai ar fizisko izskatu, bet gan ar iekšējo pasauli, kuru mēs bieži nepamanam. Patiesībā tas, kas ir iekšā, ir svarīgāk par to, kas ir ārpusē. Vai mēs patiešām spējam redzēt cilvēku aiz viņa ārējā izskata? Vai spējam saprast, ka arī cilvēkiem ar redzes traucējumiem ir tiesības uz mīlestību, attiecībām un pilnvērtīgu dzīvi?
Šovdauns
Galda teniss neredzīgajiem
Alise Mālere ir aizrautīga ne tikai par savu profesionālo darbu, bet arī par aktīvu dzīvesveidu. Viens no viņas iecienītākajiem hobijiem ir šovdauns – galda teniss neredzīgajiem. Šovdauns ir īpaša galda tenisa versija, kas pielāgota cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Lai piedalītos šajā spēlē, spēlētājiem jāizmanto specifisks inventārs.
Pirmkārt, spēlētājiem obligāti jālieto īpašas brilles, kas neļauj neko redzēt. Šīs brilles nodrošina, ka visi spēlētāji ir vienādās pozīcijās, neņemot vērā redzes invaliditātes pakāpi. Tā kā redzes traucējumu gadījumā spēlētājiem ir nepieciešams izmantot citas maņas, šovdauns balstās uz dzirdi. Bumbiņa, kas tiek izmantota spēlē, ir smagāka un lielāka nekā parastā pingponga bumbiņa un tajā ir iestrādāts grabulītis, lai tā būtu viegli sadzirdama brīžos, kad atlec uz galda vai trāpa pretinieka vārtos.
Otrkārt, spēlētājiem vienā rokā ir jāvelk īpašs cimds, lai aizsargātu sevi no iespējamām traumām, ko var radīt bumbiņa. Kad spēle sākas, viens spēlētājs uzsāk servi un cenšas trāpīt bumbiņu pretinieka vārtos. Ja pretinieks atsit bumbiņu, spēle turpinās līdz brīdim, kad bumbiņa tiek trāpīta vārtos. Ja tā tiek trāpīta, tiek piešķirts punkts. Spēle tiek spēlēta līdz noteiktam punktu skaitam.
Alise, piedaloties Šovdauna spēlē, attīsta ne tikai savu dzirdi un koordināciju, bet arī parāda, kā ar gribasspēku un aizrautību var piedalīties sportiskās aktivitātēs, kas pielāgotas cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Tas ir lielisks piemērs tam, kā cilvēkus ar īpašām vajadzībām integrēt sabiedrībā un ļaut viņiem piedzīvot sporta prieku.



Foto galerija








